Něco o oceli 18/10

Kvalitní ocel je základem pro kvalitní nádobí.

Nádobí KORKMAZ je vyráběno ze stejných ocelí, jako je vyrábí většina výrobců nerezového nádobí. Kvalitní nádobí na poklepání musí znít pevně, nikoli jako poklep do tenkého plíšku. Vždy se podívejte na obal, zda je tam napsáno 18/10 Cr-Ni. Pod tímto označením se udává tzv. potravinářská ocel.

Co vlastně znamená 18/10 Cr-Ni?

18/10 Cr-Ni znamená to, že ocel obsahuje 18% chromu a 10% niklu.

Něco o samotné oceli:

Základní nerezavějící austenitická ocel obsahující 18% chromu (Cr) a 10% niklu (Ni). Austenitická gama fáze je paramagnetická, ocel je tedy nemagnetická. Má vynikající odolnost proti korozi v prostředích voda a ovzduší bez koncentrace chloridů nebo anorganických kyselin a solí. Svařitelnost je zaručena. Odolnost proti korozi lze zvýšit povrchovým leštěním. Použití do provozní teploty až 350 °C. Obrobitelnost je ztížená, nutno obrábět velmi ostrými nástroji z vysoce legovaných rychlořezných ocelí nebo nástroji vyrobených z tvrdokovových materiálů (destičky).

Tvařitelnost tažením a ohýbáním je velmi dobrá. Ocel má velmi dobré mechanické vlastnosti i při extrémně nízkých teplotách. Použití nachází v průmyslu potravinářském, farmaceutickém, kosmetickém, dále pak ve fasádní a bytové architektuře. Pro použití v chemickém průmyslu není vhodná, odolává jen některým málo koncentrovaným kyselinám. Ve venkovním prostředí vzdoruje povrchové korozi jen v tom případě, že nánosy chemických zplodin (prach a soli) jsou pravidelně z povrchu oplachovány dešťovými srážkami. Tato nejvíce používaná nerezová ocel označovaná spotřebitelskými názvy potravinářská nebo 18-10 vyhovuje odběratelům hlavně poměrem cena / dobrá korozivzdornost v určených prostředích.

AKČNÍ ZBOŽÍ

Akční zboží

↓ Výrobci ↓

Kvalitní nádobí KORKMAZ

Český výrobce smaltovaného nádobí BELIS

Nerezové nádobí HASCEVHER

Litinové nádobí LAVA

Český výrobce várnic (termosů) na jídlo a nápoje

Nerezové nádobí Onpira

Dovozce a výrobce Onpira

Výrobce kvalitních příborů, gastro naběraček atd..

KDS Sedlčany

Litinové pánve Brizoll

Domácí potřeby Orion

Proč my?

  • 100% originály
  • dlouhá záruka
  • rychlá komunikace
  • dobré ceny
  • množstevní slevy
  • špičkový výrobce
  • náhradní díly
  • záruka spokojenosti
  • jsme plátci DPH
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení